Centrum Robotiky – Robotic Research Center

Kategorie

Mám nápad

Autor podnětu

Správce

Vloženo

01. 01. 2013

Ročník

2012-2013

Městský obvod

Nezařazené
3 body

FA ČVUT
Ateliér Florian | FLOW

Projekt se zabývá halou Výzkumného centra robotiky do Plzně. Plzeň získala titul „Evropské město kultury pro rok 2015“. Tento titul se každý rok uděluje dvěma vybraným městům ze dvou členských států EU s cílem podpořit evropskou kulturní spolupráci a Výzkumné centrum robotiky podpoří integraci a zájem zahraničních investorů o vznik a rozvoj vědecko-technologického pracoviště pro výzkum a vývoj v roboticko-kybernetických zařízení, nacházejících se uplatnění zejména v záchranářských, mapovacích, automatizačně-konstrukčních a armádních odvětví.
 
Objekt Výzkumného centra robotiky se nachází  na křížení ulice Podnikatelská a U Nové hospody v Plzni ve čtvrti Nová hospoda. Stavba o půdorysných rozměrech 42 x 46 m disponuje speciálním systémem otevírací střechy o rozponu 32m pro účely startu a přistání bezpilotních létajících robotů (tzv. dronů) přímo v halovém prostoru. Halový prostor a zázemí umožňuje veškerou činnost související s konstrukcí, projektováním a testováním dronů včetně následného skladování, použití, a servisu robotických zařízení. Prostor haly umožňuje prezentace, konference, výuku, exkurse a další aktivity spojené s tímto vědeckým odvětví. Hala je projektována jako jednopodlažní a ve všech vnitřních prostorech jako plně bezbariérový objekt.
Celkový tvar objektu je inspirován leteckou technikou a aerodynamikou. Stavba tím působí dynamicky a zároveň kompaktně. Stavba je sama o sobě robot. Robot umožňující vznik nových robotů. 

Návrh autora podnětu

Registrovat se

Přidat komentář k podnětu

KomentářGoogle+